Warunki i zasady świadczenia usług

 1. Dokonanie rezerwacji jest jednoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu pobytu.

 2. Podczas zakwaterowania Gość otrzymuje do dyspozycji apartament wraz z w pełni sprawnym wyposażeniem. Wszelkie zniszczenia bądź uszkodzenia, które Gość zastanie w apartamencie, powinny zostać niezwłocznie zgłoszone pracownikowi obiektu. W takim wypadku szkoda zostanie naprawiona w najkrótszym możliwym terminie, a Gość nie zostanie obciążony kosztami naprawy. Za zniszczenie bądź uszkodzenie ścian lub wyposażenia apartamentu lub części wspólnych w czasie pobytu Gość ponosi całkowitą odpowiedzialność i zostanie obciążony kosztami napraw oraz dodatkowymi opłatami, m.in transportu i obsługą pracowników. Kwota zostanie pobrana z kaucji. W wypadku wystąpienia poważnych zniszczeń, podczas wymeldowania zostanie spisany szczegółowy protokół, który będzie podstawą rozliczenia roszczeń. Za powstałe zniszczenia Gość jest odpowiedzialny finansowo, a nie rzeczowo – odkupienie przedmiotów przez Gościa nie będzie akceptowane.

 3. Apartament służy jedynie do celów mieszkalnych. Zabronione jest organizowanie w szczególności imprez, sesji fotograficznych itp.

 4. Prosimy o przestrzeganie ciszy nocnej: 22.00 – 06.00. Prosimy o zachowanie szczególnej ciszy w częściach wspólnych obiektu (klatka schodowa, podwórko). Jeśli przyjmują Państwo gości, są oni proszeni o opuszczenie lokalu przed godziną 22.00. W przypadku zignorowania tej zasady, będziemy zmuszeni obciążyć Państwa opłatą w wysokości 150 złotych za każdą dodatkową osobę.

 5. Obiekt nie akceptuje zwierząt.

 6. Prosimy wyłączać światła przed wyjściem z apartamentu.

 7. Prosimy wyłączać klimatyzatory, gdy otwarte są okna apartamentu.

 8. W obiekcie obowiązuje zakaz używania przyrządów lub aparatów zasilanych energią elektryczną lub gazową, które nie stanowią wyposażenia apartamentów: grzałek elektrycznych, grzejników, palników gazowych, materiałów wybuchowych, łatwopalnych materiałów.

 9. Prosimy zamykać i zabezpieczać okna przed wyjściem z apartamentu. Naprawami wybitych szyb, zniszczonych mebli i zalanych podłóg będziemy zmuszeni obciążyć Państwa.

 10. W obiekcie obowiązuje całkowity zakaz wynoszenia rzeczy znajdujących się na wyposażeniu apartamentów.

 11. Na terenie obiektu obowiązuje całkowity zakaz palenia wyrobów tytoniowych oraz świeczek.

 12. Prosimy pamiętać o zamykaniu drzwi od apartamentów oraz drzwi wejściowych do obiektu. Astoria S.C. Renata, Janusz Gaczyńscy nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne kradzieże spowodowane pozostawianiem niezamkniętych drzwi.

 13. Doba hotelowa trwa od 15:00 do 11:00. Za niewymeldowanie się do 11:00 (bez uprzedniego ustalenia tego z pracownikiem obiektu), będzie pobierana kara w wysokości 150 złotych. Jeżeli apartament jest wolny na następną dobę, za przedłużanie wymeldowania po 11:00, Gość zostanie obciążony kosztem dodatkowej doby hotelowej.

 14. W dniu wymeldowania klucz zostanie odebrany o ustalonej godzinie przez pracownika obiektu. Koszt zgubienia kluczy wynosi 100 złotych za każdą parę.

 15. W dniu wymeldowania wraz ze zdaniem kluczy nastąpi przekazanie stanu technicznego oraz ilościowego wyposażenia wynajmowanego apartamentu. Dopiero wówczas Gość ma prawo do opuszczenia obiektu.

 16. Końcowe sprzątanie wliczone jest w cenę apartamentu. Jednakże gdy konieczne będzie sprzątanie dłuższe niż 2 godziny, Astoria S.C. Renata, Janusz Gaczyńscy, rezerwuje sobie prawo do pobrania dodatkowej opłaty w wysokości 50 złotych za każdą dodatkową godzinę sprzątania.

 17. Za wzywanie naszych pracowników w nieuzasadnionych przypadkach (zwłaszcza w godzinach nocnych) naliczana będzie opłata w wysokości 50 złotych za godzinę (plus koszty dojazdu).

 18. W przypadku uzasadnionej interwencji policji bądź straży miejskiej Astoria S.C. Renata, Janusz Gaczyńscy nałoży na Gościa karę w wysokości 300 złotych.

 19. W przypadku rezygnacji z rezerwacji lub jej części w trakcie pobytu płatności nie podlegają zwrotowi.

 20. W razie wyższej konieczności Astoria S.C. Renata, Janusz Gaczyńscy zastrzega sobie prawo wejścia do apartamentu bez zgody Gościa.

23.10.2017 Sopot